Bibione

 

Prodej jízdenek bez pobytu :

 -  obousměrná     1 800 Kč

-   jednosměrná    1 000 Kč

 

Odjezdy autobusů vždy v pátek:

21.30 Rokycany  "MOL"

22.00  Plzeň "RYCHTÁŘKA"

 

Víkendové koupání 

-    cena  1 200,-  Kč zahrnuje:

-    v pátek odjezd ve 22 hodin z Plzně

-    v sobotu ráno příjezd do Bibione 

-    celý den pobyt u moře, nákupy 

-    v sobotu večer ve 20 hodin odjezd do ČR

-    v neděli brzo ráno příjezd do Plzně 

 

BIBIONE je jedno z nejoblíbenějších italských letovisek. Nachází se na pobřeží Jaderského moře mezi Terstem a Benátkami a je ideálním místem k odpočinku. Ti, kdo sem jedou, dobří ví proč - pozvolný vstup do moře a řada vodních i pozemních atrakcí přitahuje především rodiny s dětmi, mladí ocení řadu restaurací a noční život. Návštěvníci jsou především ze samotné Itálie, Německa, Rakouska, Čech a Slovenska. Na východním konci Bibione se tyčí maják známý z mnoha pohlednic a dále na východ je už jen ústí řeky Tagliamento oddělené vodním kanálem a za ním začínají pláže Lignana.

Caorle se nachází několik kilometrů západně od Bibione Pineda. Celý region spadá do provincie Veneto, jejímž hlavním městem jsou Benátky. Bibione je poměrně rozsáhlé letovisko podél osmikilometrové pláže. Od západu k východu ho tvoří čtyři navazující části - Pineda, Lido del Sole, Spiaggia a Lido del Pini. Nejrušnější a hlavní částí letoviska je Spiaggia, kde se odehrává také většina nočních dění. Centrem města i této čtvrti je náměstí Piazza Fontana s osvícenou fontánou. Nachází se tu také lázeňský komplex Bibione Thermae. V Pinedě je malý přístav, odkud vyráží výletní lodě.

Něco málo z historie

V roce 2016 Bibione oslaví 60. výročí vzniku a neustále se rozvíjí, což odpovídá původnímu záměru. Je ideálně položeno přímo u moře v přirozeném, klidném prostředí, kde převládá zeleň a disponuje všemi výhodami pro klidnou dovolenou. Najdete zde bytové, hotelové, apartmánové a vilové komplexy s bazény, tenisovými kurty a animací pro vaše děti i dospělé, přes 1 000 obchodů, mnoho sportovních zařízení, zábavné kulturní a společenské akce, výlety do okolí. Možnosti pro aktivní odpočinek se neustále zvyšují.

Pláž v Bibione

Tak jako v celé severní Itálii, je i v Bibione pláž písčitá, osm kilometrů dlouhá se zde jen pozvolna svažuje do moře, jehož voda má pro svůj vysoký obsah jodu a soli léčivé účinky. Čistotu vody zajišťuje především řeka Tagliamento, která pramení v Dolomitech a právě zde ústí do moře. V sezóně je větší část plážového prostoru obsazena lehátky a slunečníky, které buď patří k přilehlým hotelům, nebo je možné si zaplatit jejich užití. Je jich tu přes dvacet tisíc. Bez placení je místo mezi mořem a sektorem s lehátky. Přístup do moře je hodně pozvolný, což je ideální pro rodiny s dětmi a vodní hry; pokud si chcete zaplavat, musíte dojít až několik desítek metrů. Průměrná šířka pláže je 300m, jsou zde hřiště na volejbal, nohejbal, kopanou, dětské hřiště. Můžete zde, ale najít i menší pláže, které poskytují více soukromí, pláže směrem k majáku jsou cílem nudistů. Na plážích je k dispozici první pomoc, sprchy, toalety, bufety, střediska vodních sportů. Pláže se každý večer pečlivě uklízí a tak má Bilione řadu ocenění za čisté prostředí. V roce 2003 obdrželo Bibione jako jediné letovisko v Benátském kraji ocenění Modrá vlajka a je jediným italským certifikovaným letoviskem.

Cesta do Bibione

Nemalá část rekreantů volí pro cestu do Bibione vlastní dopravu. Optimální trasa vede přes České Budějovice do rakouského Linze nebo přes SRN vždy do Salzburgu, Villachu. Dále do italského Tarvisia, Udine a z Latisany do Bibione. Je dlouhá necelých 700km. A pokud se někde nezaseknete, dá se ujet za 7, 8 hodin. O aktuální výši poplatků v Rakousku a Itálii budete informováni v „Pokynech na cestu“.

Volný čas

Pro volný čas nabízí Bibione svým hostům velký výběr možností. PRO PŘÍZNIVCE SPORTU: tenis, plovárny, minigolf, plážové hry, nohejbal, plážový volejbal, kanoe, sportovní rybaření, windsurfing, plachtění, trasy pro cyklisty, projížďky na koních, vodní lyže, let padákem za motorovým člunem. Nejznámější sportovní středisko je BEVERLY HILL. Nachází v Lido dei Pini a je otevřeno od dubna do října od 7.00 do 2.00. nabízí otevřený bazén, tenisové kurty s antukou i umělým povrchem, hřiště na malou kopanou s umělým povrchem, hřiště na soft tenis, trampolíny, dětské hřiště, restauraci. Největší tenisový areál – CENTRO TENNISTICO COMUNALE – má 4 kurty s umělým osvětlením, 3 kurty s umělým povrchem, 2 zastřešené kurty. PO AKTIVNĚ PROŽITÉM dni nabízí Bibione mnoho míst na příjemné posezení. Pro mladší návštěvníky jsou zde otevřeny dvě velké diskotéky. Každé úterý se konají oblíbené trhy od 8.00 do 12.00 na parkovišti před lunaparkem. Procházka kolem obchodů, které jsou otevřeny až do 24.00, příjemná večeře v typických restauracích nebo porce pizzy na lavičce. Diskotéky, taneční večery, bary, pivnice, výstavy, lunapark, různé slavnosti, taneční večery. Když nebude počasí na koupání anebo si budete chtít od slunce odpočinout, Vám nabízíme výlety do Benátek, Terstu, aguapark v Ligninu apod. Když přijedete v září navštivte oblíbený SEPTEMBERFEST.

Lázně

Bibione od roku 1996 disponuje kompletně vybaveným lázeňským centrem. Lázeňské středisko se řídí vysokými kritérii, která umožňují uspokojit nejnáročnější požadavky návštěvníků a je umístněno v rozsáhlém parku se stromovým hájem, květinami, u velké pláže a nedaleko centra, tedy na ideálním místě. Díky účinkům termálních vod je možné zvolit to, co prospěje právě Vašemu zdraví. Vzhledem k tomu, že lázně jsou v provozu po celý rok, může každý návštěvník naplánovat osobně svoji dovolenou na zotavení. V lázních si můžete zaplatit tyto léčebné procedury: bahenní lázeň a sprcha, terapeutická lázeň, aerosol s inhalací, masáže, reaktivace, sauna, počítačově sestavená dieta, kosmetická masáž, masáž proti celulitidě. Lázně disponují krytým a otevřeným bazénem. Doporučujeme lázně navštívit v sobotu, kdy odjíždíte domů a nemáte k dispozici zázemí apartmánu. Je to příjemné zpestření posledního dne pobytu v Bibione.

Ubytování v této destinaci

Apartmánový dům OASI

Apartmány OASI, MOSCHETIERI

apartmány, klima, kuchyně, lednice, cena za osobu, u mimosezónních termínů je autobus ZDARMA
3 patrový apartmánový dům na klidném místě v travnatém parčíku s lavičkami, pláž 600 m. Velice oblíbené apartmány OASI jsou prostorné, světlé, mají velké balkony, velikostí připomínající spíš terasy, které jsou kolem celého apartmánu a dá se na ně vstoupit s každé místnosti zvláštními dveřmi....
VERA CRUZ

Apartmány VERA CRUZ, ATHENA, AURORA

apartmány - zvýhodněná cena za osobu, v mimosezónních termínech autobus ZDARMA
4 patrový apartmánový dům s balkóny a výtahem, vzdálenost k moři 100 m bilo 4 - 30 m2 = obývací kuchyně s rozkládacím gaučem + ložnice, balkón, kuchňský kout, lednice   vybavenost: TV, balkón; výborná poloha   LAST MINUTE  AUTOBUSEM  i  AUTEM  -    20.9. - 29.9.  -   apartmán  AURORA /...
VILAGGIO AZZURO - bazén

Villaggio AZZURO

apartmány - bez stravy - uzavřený bazénový komplex
Villaggio Azzuro / Tivoli je komplex řadových vilek, pláž 500 m, 2 x bazén, 2 x dětský bazén, dětské hřiště. Prodej jízdenek bez pobytu :  -  obousměrná     1 800 Kč -   jednosměrná    1 000 Kč   Odjezdy autobusů vždy v pátek: 21.30 Rokycany  "MOL" 22.00  Plzeň "RYCHTÁŘKA"   DLE NABÍDKY V...
Villaggio TIVOLI

Villaggio TIVOLI

zvýhodněná cena za osobu, u mimosezónních termínů je autobus ZDARMA. Uzavřený komplex, několik bazénu, dětské hřiště
TIVOLI je komplex přízemních řadových vilek, v klidné části Bibione, v komplexu plném zeleně, blízko od cestovky a obchodů a jen pár kroků do centra a na trh. Pláž 500 m, v komplexu je 2 × bazén, 2 × dětský bazén a multifunkční hřiště. Každý apartmán má venkovní posezení s krbem a předzahrádku....